MY SIĘ CHWASTÓW NIE BOIMY

Zmora wszystkich ogrodników i działkowców

Ich likwidacja jest zazwyczaj pracochłonna i nie zawsze daje długotrwałe rezultaty. Jest jednak parę sposobów, które walkę z chwastami bardzo ułatwią…

Będziesz potrzebować...

Chwasty to rośliny, które zawsze należą do lokalnego ekosystemu. Są więc dobrze przystosowane do miejsca, w którym się plenią. Zachowują się z reguły ekspansywnie, wykształcają mocne korzenie, wysiewają tysiące nasion. Wszystko to stanowi o ich zagrożeniu dla często delikatnych roślin ogrodowych.

Zanim założysz ogród

Odchwaszczaniem najlepiej zająć się jeszcze przed posadzeniem roślin czy zasianiem nowej trawy. Należycie przygotowana ziemia to dobra metoda na uniknięcie zarastania chwastami świeżo obsadzonych rabat, grządek. Działkę trzeba przekopać i usunąć fragmenty korzeni, rozłogów i kłączy, bo to one odpowiadają za odradzanie się chwastów. Warto przed rozpoczęciem prac ziemnych na rosnące chwasty zastosować produkt ZIEMOVIT Agrosar 360 SL. Już po tygodniu chwasty zżółkną, należy nie usuwać zżółkniętej części przez 3 tygodnie w celu trwałego zniszczenia chwastów razem z korzeniami. Chwasty już nie odrosną i możemy rozpocząć uprawę na tak przygotowanym gruncie.

Niezawodne sposoby

W przypadku trawników małym nakładem sił możemy pozbyć się uciążliwych chwastów. Wystarczy sięgnąć po ZIEMOVIT Chwastox Trio 540 SL, idealny do zwalczania chwastów na trawnikach, boiskach sportowych czy polach golfowych. Pobierany jest poprzez zielone części roślin (liście, zielone pędy), a następnie przemieszcza się wewnątrz rośliny i dociera również do jej części podziemnych (korzenie, rozłogi itp.) powodując ich zamieranie. Pierwsze efekty zobaczymy już po 7-10 dniach, a pełne po 2-3 tygodniach. Tak jest łatwiej! Wysoka temperatura i wilgotność oraz nasłonecznienie sprzyjają działaniu preparatu.

Zobacz również

Do góry