DBAJ O ZIELEŃ!

Zieleń uspokaja

Zieleń uspokaja. Ta powszechnie znana prawda sprawdza się w każdym pomieszczeniu i otoczeniu. To jednak nie wszystko na temat dobroczynnego wpływu roślin zielonych.

Dzięki umiejętnie dobranym okazom możemy wpływać pozytywnie na całą aranżację przestrzenną naszego domu. Małe pokoje nabiorą obszerności, duże – atmosfery. Piękno, energia i siła, to właśnie moce drzemiące w roślinach doniczkowych. Specjalnie dla Was wybraliśmy trzy rzadkie i wyjątkowe, które na zawsze odmienią Wasze wnętrza.

Kroton (Codiaeum)

Roślina wybitnie ciepłolubna, kwitnąca najlepiej w temperaturach powyżej 15°C. Liście wielobarwne, od żółtych przez pomarańczowe i czerwone do czarnych przywołują na myśl prawdziwe malezyjskie tropiki. Jeśli zależy nam na klimacie bujności, dzikości i kontrastowości, kroton stworzony jest dla nas

Frizea (Vriesea)

Okaz łatwy i przyjemny w pielęgnacji, dający rozłożystą i zieloną rozetę pręgowanych liści, które wytryskują z donicy niczym fantazyjne wstęgi. Widok frizei pobudza wyobraźnię i aktywizuje umysł. Pamiętać należy tylko o umiarkowanym nawadnianiu (nie można zanurzać korzeni w wodzie) oraz nasłonecznieniu (ale nie bezpośrednim).

Strelicja (Strelitzia)

Jasnozielone rozłożyste liście, pośród których skrywają się niezwykłe i delikatne kwiaty o barwach nieba i pomarańczy. Strelicja jest idealna do mieszkań zarówno słonecznych, jak i lekko cienistych. Podlewać należy ją regularnie, ale bez przesady. Dodatkowo warto pamiętać o nawozie, np. którymś z nawozów granulowanych ZIEMOVIT.

Zobacz również

Do góry