Naturalny do malin - Ziemovit

Przejdź do treści
NATURALNY NAWÓZ
DO MALIN, PORZECZEK, AGRESTU I WINOGRON

Zwiększa ilość owoców, podnosi ich wartość odżywczą i walory smakowe

Wspomaga rozwój korzystnych mikroorganizmów w glebie

Smaczne i pachnące owoce

Stopniowo uwalnia składniki pokarmowe i poprawia strukturę gleby

Podnosi zdolność zatrzymywania wody w podłożu
OPIS
Ziemovit Naturalny Nawóz do malin, porzeczek, agrestu i winogron jest nawozem produkowanym z wyselekcjonowanych frakcji roślin motylkowych oraz zmielonej wełny owczej. Ten unikalny skład pozwala na dostarczenie drzewom i krzewom owocowym potrzebnych składników pokarmowych w łatwo przyswajalnej formie. W trakcie rozkładu nawozu w glebie, składniki pokarmowe uwalniane są stopniowo, co zapewnia ich optymalne wykorzystanie przez rośliny i zapobiega ich wymywaniu. Dodatkowym atutem regularnego stosowania tego nawozu jest poprawa struktury gleby i zwiększenie jej pojemności wodnej, co przy występujących anomaliach pogodowych zabezpiecza krzewy przed wysychaniem. Zawarte w nim kwasy humusowe zwiększają zdolność krzewów do pobierania składników pokarmowych z gleby. Nawóz ten sprzyja rozwojowi pożytecznych mikroorganizmów w glebie zwiększających jej żyzność i zwiększających odporność roślin na choroby. Jest bezpieczny dla uprawianych roślin, ludzi i zwierząt.

Dostępne opakowania: 1 kg
ZASTOSOWANIE
  • Przed sadzeniem krzewów owocowych nawóz można wymieszać na całej przygotowywanej powierzchni mieszając z glebą do głębokości 20-25 cm w dawce 3 kg na 10 m2. Po posadzeniu rośliny obficie podlać.
  • Można również stosować bezpośrednio pod sadzone krzewy w dawce 15 dkg na każde 10 litrów podłoża. Tak przygotowane podłoże użyć do zasypywania dołka z nowo posadzonym krzewem. Po posadzeniu rośliny obficie podlać.
  • Przy stosowaniu do nawożenia już rosnących drzew i krzewów nawóz rozsypać jak najwcześniej wiosną po rozmarznięciu gleby (przed ruszeniem wegetacji) wokół krzewów w obrębie korony w dawce do 3-4 kg na 10 m2
  • Korzystne jest powtarzanie nawożenia w trakcie sezonu w odstępach 1- 2 miesięcy. Nawóz można stosować w całym okresie wegetacji.
DAWKOWANIE
  • Przy nawożeniu powierzchniowym pod nowo sadzone krzewy 3 kg na 10 m2
  • Przy zaprawianiu dołków przy sadzeniu drzew lub krzewów 15 dkg na każde 10 litrów podłoża
  • Nawożenie rosnących krzewów 3 kg na 10 m2
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.
Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie.
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa.
Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.
Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie.
Wróć do spisu treści